Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta u osteopaty z małym dzieckiem to dla większości rodziców stresująca sytuacja.

Aby ułatwić Wam przygotowanie się do niej zebraliśmy kilka najważniejszych punktów, dzięki którym wizyta przebiegnie bez większych problemów.

  1.  Każde pierwsze spotkanie zaczynamy wywiadem - warto spisać wcześniej problemy, z którymi rodzice zgłaszają się na konsultację, ich szczegółowy opis ułatwi postawienie prawidłowej diagnozy. Ważny będzie też przebieg ciąży i porodu, stan dziecka zaraz po urodzeniu, jego masa ciała, liczba punktów uzyskanych w skali APGAR, a także sposób karmienia, sytuacje, w których dany problem występuje.
    Każde spostrzeżenie rodzica/ opiekuna dziecka odnośnie jego zachowania i dolegliwości może być cenne dla badania, dlatego warto wspomnieć o wszystkim, co Was niepokoi.
    Pamiętajmy również o posiadaniu danych dziecka - potrzebny będzie numer PESEL zarówno małego pacjenta, jak i rodzica/ opiekuna prawnego, a także adres zamieszkania.
  2.  Kolejnym etapem jest badanie - dziecko rozbieramy do pieluszki, można zabrać ze sobą ulubione zabawki lub kocyk, aby umilić czas i uspokoić w razie płaczu malucha.
  3.  Przebieg badania jest łagodny i bezbolesny. Osteopata podąża za dzieckiem - to ono dyktuje nam tempo pracy, mową ciała "opowiada" swoją historię, dlatego tak ważna jest obserwacja i skupienie. W terapii rodzic bierze aktywny udział, jest stale blisko dziecka, by czuło się ono bezpiecznie i swobodnie.